Poznaj swoją płodność

Jak się tego nauczyć?

Każda kobieta może prowadzić obserwacje swojej płodności, korzystając z odpowiednio rzetelnych narzędzi. Potrzeba tylko odrobiny uważności.

Zawsze dobry czas

Na naukę rozpoznawania faz płodnych i niepłodnych nigdy nie jest ani za późno, ani za wcześnie. Niezależnie od tego, czy masz naście lat i o dzieciach na pewno teraz nie myślisz, czy właśnie urodziłaś drugie czy czwarte dziecko. Ciało przez całe życie nam coś komunikuje- od Twojej czujności zależy, na ile sama siebie rozumiesz.

Na ogół coś tam wiemy o cyklu miesiączkowym, ale przez lata ta podstawowa wiedza ściera się z różnymi mitami przekazywanymi w kobiecym towarzystwie. Czasami nijak nie pasuje do tego, co dzieje się z naszym organizmem. Podjęcie decyzji o nauce zbliży Cię do zrozumienia siebie samej!

Czuć się ze sobą dobrze

Kiedy wiesz w czym dobrze wyglądasz, to to nosisz. Analogicznie, kiedy wiesz, w którym momencie cyklu jesteś, pewniej się ze sobą czujesz. Dzięki świadomości swojego cyklu będziesz sama lepiej orientowała się, co się z Tobą dzieje. Nasze kobiece emocje są niezwykle powiązane z aktywnością hormonalną. Dzięki obserwacjom swojego organizmu, pracy estrogenów i progesteronu, będziesz czuła się pewniej nie tylko w kontaktach damsko-męskich, ale przede wszystkim w swoim ciele.

Ile to trwa?

Kurs może trwać od kilku godzin do kilku tygodni. Na samą naukę potrzeba kilka cykli, średnio trzy wystarczają by nabyć pewność w posługiwaniu się metodą. Zrozumienie konkretnej metody nie jest trudne, więcej wyzwań nastręcza przełożenie posiadanej wiedzy na swoje własne karty obserwacji.

Nauka pomiaru temperatury (PTC) czy obserwacja śluzu szyjkowego są łatwiejsze, kiedy się wie, czego szukać, jak opisywać i interpretować. Tego wszystkiego powinien nauczyć Cię trener konkretnej metody. Pozostałą część pracy wykonujesz samodzielnie. To wyjątkowy czas, dlatego Płodna.pl oferuje pomoc w towarzyszeniu nauce poprzez analizę cyklu.

Wybieraj, jak Ci wygodnie

Formy kursów są różne: grupowe, indywidualne, on line. Niektórzy uczą się sami z materiałów, inni lubią być prowadzeni krok po kroku przez konkretnego nauczyciela. Z mojego doświadczenia wynika, że nic tak nie rozjaśnia tego tematu, jak spotkanie twarzą w twarz. Kobieca płodność paradoksalnie jest bardzo logiczna:) Tak jak z rozszyfrowywaniem algorytmu, poznanie go to trochę czas ciekawości, eksperymentów, a satysfakcja z rozpracowania cyklu jest motywująca do dalszej obserwacji. Formę nauki dostosuj do takiej, która będzie dla Ciebie komfortowa.

Anna Koźlik
Płodna.pl