3 sposoby na rozpoznanie „tych” dni

Organizm kobiecy jest genialny! Nawet jeśli kobieta nigdy nie prowadziła obserwacji i nie zna żadnej z metod rozpoznawania płodności, sama najczęściej wyczuwa czas swojej owulacji. Poznaj 3 proste sposoby, jak rozpoznać swój szczyt płodności!

Ochota na seks!

Apetyt seksualny w tym czasie jest po prostu większy. Tak sygnalizuje zbliżającą się owulację. Sprytne, prawda? Skóra jest wrażliwsza na dotyk, zmysły wyostrzone. Całe ciało szybciej, mocniej, bardziej reaguje na erotyczne bodźce.

Wulkan energii

Chciałaś zrobić sobie tylko kawę, a wysprzątałaś całą kuchnię. Znasz to? Nadmiar energii życiowej, podejmowanie większych wyzwań zawodowych, nawet porządkowanie szaf może być informacją o zbliżającej się owulacji. Nazywa się to tzw. syndromem wicia gniazda. Kobieta intuicyjnie czuje, że trzeba się przygotować do potencjalnej ciąży. Przypływ sił witalnych to bardzo wyraźny sygnał potencjalnej płodności.

Atrakcyjny wygląd

Estrogeny mają wpływ na błysk w oku, zdrowo wyglądające włosy, odpowiednie nawodnienie ciała, jędrność skóry, cera wygląda na zdrowszą. Tuż przed owulacją wyglądamy wyjątkowo kwitnąco i jest to obiektywne. Od wieków łączono potencjalną płodność z wyglądem i jak widać, nie bez przyczyny!

Czujemy się wtedy lepiej, wyglądamy lepiej, słowem, wszystko w nas mówi: to teraz ten czas! Oczywiście cykl cyklowi nie musi być równy, ale powtarzalność tych 3 sygnałów każdej kobiecie da do myślenia. Panie, które rozpoczynają przygodę z obserwacjami, często mówią, że intuicyjnie wyczuwają czas okołoowulacyjny. Sygnały te nie są metodą rozpoznawania płodności, ale ich świadomość na pewno ułatwi i usprawni naukę obserwacji!